„Podlasianie nie są z Księżyca” – Festyn przy Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach

W ostatnią niedzielę lata – 20 września 2020 roku w przededniu naszego parafialnego święta odbył się festyn pod enigmatycznym tytułem „Podlasianie nie są z Księżyca”. Jak się jednak okazało ani proboszcz ani nikt z parafian w kosmos się nie wybierał a tytuł miał zwrócić uwagę na fakt, iż wielokulturowość Podlasia jest jego ogromnym atutem 😀 Pogoda – jak zwykle – dopisała, dopisali też – zarówno frekwencją jak i zaangażowaniem uczestnicy. Oj, dawno takich tłumów parafia kożańska nie widziała…
Rozpoczęliśmy oczywiście modlitwą – Wieczernią święta Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Następnie przeszliśmy na plac parafialny, gdzie czekały na uczestników liczne atrakcje. Miejscowi twórcy prezentowali swoje wyroby i osiągnięcia, dzieci zaś dzielnie malowały torby na zorganizowanych specjalnie na tą okazję warsztatach. Była muzyka z zespołami Viesna i Souvenir. Był poczęstunek, a każdy uczestnik pikniku otrzymał pamiątkowe gadżety. Ale przede wszystkim – była udana zabawa 😀
Festyn został dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, a specjalny list do organizatorów wystosował Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki.
Partnerami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były gmina Juchnowiec Kościelny oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Wójt juchnowieckiej gminy Krzysztof Marcinowicz biorąc udział w otwarciu imprezy życzył dobrej zabawy. Uczestników festynu odwiedził też Marszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło gratulując organizacji i cennej inicjatywy.
A że zabawa w Kożanach była udana – zobaczcie sami 😀

 

Links: Win 7 key activation Win 7 key sale Win 7 key win 7 product key win 7 ultimate key buy win 7 key Microsoft Office 2013 Key Microsoft office 2010 key Office 2010 product key office 2013 pro key office 2013 prouct key windows 7 key windows 7 product key windows 7 pro key windows 7 activation key windows 7 ultimate product key windows 7 professional product key windows 8 product key windows 8 activation key windows 8 ultimate product key windows 8 professional product key windows 10 pro product key buy windows 10 product key activation windows 10 key Windows 10 key sale Windows 10 key windows 8.1 kms activation key windows 8.1 pro key windows 10 product key buy win8.1 key Windows 8 Enterprise key Windows 8 Professional key Windows Server 2012 R2 key Nod32 Serial Key Nod32 Product Key Sale Norton 360 key Norton Symantec Product Key Win 7 key activation Win 7 key sale Win 7 key win 7 product key win 7 ultimate key buy win 7 key windows 7 key windows 7 product key windows 7 pro key windows 7 activation key windows 7 ultimate product key windows 7 professional product key