„Podlasianie nie są z Księżyca” – Festyn przy Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach

W ostatnią niedzielę lata – 20 września 2020 roku w przededniu naszego parafialnego święta odbył się festyn pod enigmatycznym tytułem „Podlasianie nie są z Księżyca”. Jak się jednak okazało ani proboszcz ani nikt z parafian w kosmos się nie wybierał a tytuł miał zwrócić uwagę na fakt, iż wielokulturowość Podlasia jest jego ogromnym atutem 😀 Pogoda – jak zwykle – dopisała, dopisali też – zarówno frekwencją jak i zaangażowaniem uczestnicy. Oj, dawno takich tłumów parafia kożańska nie widziała…
Rozpoczęliśmy oczywiście modlitwą – Wieczernią święta Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Następnie przeszliśmy na plac parafialny, gdzie czekały na uczestników liczne atrakcje. Miejscowi twórcy prezentowali swoje wyroby i osiągnięcia, dzieci zaś dzielnie malowały torby na zorganizowanych specjalnie na tą okazję warsztatach. Była muzyka z zespołami Viesna i Souvenir. Był poczęstunek, a każdy uczestnik pikniku otrzymał pamiątkowe gadżety. Ale przede wszystkim – była udana zabawa 😀
Festyn został dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, a specjalny list do organizatorów wystosował Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki.
Partnerami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były gmina Juchnowiec Kościelny oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Wójt juchnowieckiej gminy Krzysztof Marcinowicz biorąc udział w otwarciu imprezy życzył dobrej zabawy. Uczestników festynu odwiedził też Marszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło gratulując organizacji i cennej inicjatywy.
A że zabawa w Kożanach była udana – zobaczcie sami 😀

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *