Warsztaty malowania koszulek – relacja

W świąteczną niedzielę 4 czerwca (to dzień kiedy Cerkiew Prawosławna obchodzi święto Zesłania Ducha Świętego na Apostołów czyli Zielone Świątki) odbyła się kolejna – czwarta już – edycja naszego parafialnego pikniku, tym razem pod nazwą „Juchnowiecka Biesiada na wschodnią nutę”. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

W bardzo gościnnych Dorożkach (gdzie w tym roku odbyła się całą impreza) znalazło się także miejsce na przeprowadzenie warsztatów rękodzieła ludowego. Tym razem malowano koszulki, ozdabiając je pięknymi motywami ludowymi 🙂

Dzieci (i dorośli !!) pod bacznym okiem matuszki Anny Smyk-Kojło – prowadzącej warsztaty – upiększały specjalnie przygotowane koszulki pięknymi wzorami ludowymi. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie warsztaty przeprowadzono w dwóch grupach.

W końcu po kilku godzinach wytężonej pracy wszyscy chętni – dzieci i dorośli (a było ich ponad 40 osób!!) – wrócili do domów z wymalowanymi własnoręcznie koszulkami!

Dziękujemy serdecznie zarówno prowadzącym jaki i uczestnikom!

Zapraszamy także do obejrzenia filmowej relacji z tego wydarzenia dostępnej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *