„Podlasianie nie są z Księżyca 3” – relacja z festynu przy Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach

W sobotnie popołudnie 13 sierpnia odbyła się już trzecia edycja naszego parafialnego pikniku „Podlasianie nie są z Księżyca 3”. Oczywiście – po raz kolejny – nikt w kosmos się nie wybierał, a enigmatyczny tytuł miał nam przypomnieć, że na Podlasiu od wieków współistnieją różne kultury, narody i tradycje. Pogoda – jak zwykle (!) – dopisała. Było gorąco dosłownie i w przenośni – atrakcji bowiem dla uczestników festynu było całe mnóstwo!
Rozpoczęliśmy jak zwykle modlitwą w cerkwi parafialnej, a następnie przeszliśmy na plac parafialny. Miejscowi twórcy prezentowali tu swoje wyroby, były warsztaty z robienia motanek (jak się okazało – dla dzieci i… dorosłych J ), gry i animacje, pamiątkowe gadżety.
Jak co roku dopisała też frekwencja: szacowana liczba uczestników festynu to 200 osób; zaś szacowana liczba wystawców (regionalnych rzemieślników i wytwórców) to 10!
Było też bardzo dużo wspaniałej, podlaskiej muzyki. Na scenie mogliśmy podziwiać zespół „Leila” z Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce, Weronikę Ptaszyńską, zespół „Vieroza” oraz „Rosy” z Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach.
Zabawa była naprawdę udana  – ani się obejrzeliśmy jak zastał nas wieczór…
Festyn został dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, a partnerami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były gmina Juchnowiec Kościelny oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *