„Podlasianie nie są z Księżyca 3” – relacja z festynu przy Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach

W sobotnie popołudnie 13 sierpnia odbyła się już trzecia edycja naszego parafialnego pikniku „Podlasianie nie są z Księżyca 3”. Oczywiście – po raz kolejny – nikt w kosmos się nie wybierał, a enigmatyczny tytuł miał nam przypomnieć, że na Podlasiu od wieków współistnieją różne kultury, narody i tradycje. Pogoda – jak zwykle (!) – dopisała. Było gorąco dosłownie i w przenośni – atrakcji bowiem dla uczestników festynu było całe mnóstwo!
Rozpoczęliśmy jak zwykle modlitwą w cerkwi parafialnej, a następnie przeszliśmy na plac parafialny. Miejscowi twórcy prezentowali tu swoje wyroby, były warsztaty z robienia motanek (jak się okazało – dla dzieci i… dorosłych J ), gry i animacje, pamiątkowe gadżety.
Jak co roku dopisała też frekwencja: szacowana liczba uczestników festynu to 200 osób; zaś szacowana liczba wystawców (regionalnych rzemieślników i wytwórców) to 10!
Było też bardzo dużo wspaniałej, podlaskiej muzyki. Na scenie mogliśmy podziwiać zespół „Leila” z Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce, Weronikę Ptaszyńską, zespół „Vieroza” oraz „Rosy” z Wiejskiego Domu Kultury w Rybołach.
Zabawa była naprawdę udana  – ani się obejrzeliśmy jak zastał nas wieczór…
Festyn został dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, a partnerami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były gmina Juchnowiec Kościelny oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Links: Win 7 key activation Win 7 key sale Win 7 key win 7 product key win 7 ultimate key buy win 7 key Microsoft Office 2013 Key Microsoft office 2010 key Office 2010 product key office 2013 pro key office 2013 prouct key windows 7 key windows 7 product key windows 7 pro key windows 7 activation key windows 7 ultimate product key windows 7 professional product key windows 8 product key windows 8 activation key windows 8 ultimate product key windows 8 professional product key windows 10 pro product key buy windows 10 product key activation windows 10 key Windows 10 key sale Windows 10 key windows 8.1 kms activation key windows 8.1 pro key windows 10 product key buy win8.1 key Windows 8 Enterprise key Windows 8 Professional key Windows Server 2012 R2 key Nod32 Serial Key Nod32 Product Key Sale Norton 360 key Norton Symantec Product Key Win 7 key activation Win 7 key sale Win 7 key win 7 product key win 7 ultimate key buy win 7 key windows 7 key windows 7 product key windows 7 pro key windows 7 activation key windows 7 ultimate product key windows 7 professional product key