„Podlasianie nie są z Księżyca 2” – relacja z festynu przy Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach

Rodzinna atmosfera, wspaniała zabawa, wiele atrakcji – tak wyglądał festyn „Podlasianie nie są z Księżyca 2”.
Festyn, którego organizatorem była parafa pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach, festyn współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, wreszcie festyn którego partnerami była Gmina Juchnowiec Kościelny i Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się Wieczernią w Cerkwi w Kożanach. Następnie bawiliśmy się na posesji parafialnej. Były warsztaty malowania toreb, gry i animacje, pamiątkowe gadżety, a wielkim zainteresowaniem cieszyło się stawisko ze zwierzętami egzotycznymi. Można było zobaczyć węże, skorpiony, jaszczurki, żółwie… Niektóre zwierzęta dały się nawet dotknąć.
W Kożanach była egzotyka, ale była przede wszystkim ludowość podkreślona klimatycznymi koncertami barwnych zespołów. Wystąpiły: „Kolej na Łapianki” z Domu Kultury w Łapach, „Leila” z Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce, a gwiazdą popołudnia był Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej „Kalinka”.
W Kożanach prowadzone był także akcje charytatywne. Zbierano pieniążki na leczenie Zuzi Opolskiej. Zorganizowano nawet licytacje! Pierwszą wygrała jedna z pięknych dziewcząt z zespołu „Kolej na Łapianki”, a drugą – uśmiechnięta Natalka.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami sobotniego popołudnia w Kożanach tworząc cudowną atmosferę pikniku. A że zabawa w Kożanach była udana – zobaczcie sami 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *